1. Different Breedsجدیدا کشفش کرده ام. یک دوشنبه بلند پخشش کردم ورقصیدم و هربار هانا گفت Waitingon you قلبم فشرده شد و همراهمشخواندم که I know I don’t showit bu

1. Different Breeds

جدیدا کشفش کرده ام. یک دوشنبه بلند پخشش کردم و رقصیدم و هربار هانا گفت Waiting on you قلبم فشرده شد و همراهمش خواندم که I know I don’t show it but I’m glad you came و هربار در عجب بودم که چه طور این‌طور زیبا و مناسب و خدای من، short circuit vanity را از کجا آورده اند؟ آن حال روحانی بهترین های لاندن گرمر را دارد و دلت میخواهد سماعش کنی و گم شوی و بچرخی و بچرخی.

 

2.Those Alive In Shadow

این یکی را سالها پیش گوش می دادم، وقتی هفده ساله بودم و عاشق ماهی های پرنده. وقتی روی پرده شنیدمش اشک هایم جاری شد. بعدترها توی بلاگم نوشتم "خاطره گشتند" و این مدت هرروز به لایه های عمیق ترش پی برده ام، به تلمیحش به عبارت لاتین vendi vici folan، به پاسخی که نیمه ی دوم آهنگ به نیمه ی اول می دهد و

3.Cinnamon

آهنگ تابستان امسال. آرام و رویایی و ambient، با طعم ملایم دارچین ِ چای لاته.

 

4. Your Soul

یادآور آسمانهای آبی و شکوفه های صورتی و هوای تمیز و کمی سرد صبحگاهی.

 

5. Hell to the Liars

مناسب برای بستن چشمها زیر چنارهای نزدیک تجریش و اشک ریختن. مناسب برای چرخیدن دور خود و لعنت فرستادن به همه چیز جز من و تو. مناسب برای نگاه کردن آدمهای در حال رفت و آمد و گوش کردن I look way above us, seeing no one free. مناسب برای از دست دادن دل و دین و عقل و هوش در دقیقه ی سوم، ثانیه ی چهل به بعد.

 

6. Satisfied

بی‌ربط ترین آهنگ این پلی‌لیست. تبدیل شده به محبوب‌ترین آهنگ همیلتن و هربار سعی می‌کنم با سرعت انجلیکا بخوانمش.

 

7. Metal and Dust

از کشف‌های این تابستان. اولین باری که شنیدمش با سحر بودم و دومین بار کیلومترها دورتر، زیر آسمان پرستاره. نهمین کشف از If You Wait. یادآور رانندگی از آموزشگاه تا خانه در روزهای جهنمی با دستکش سفید.

8. Soon This Space

اولین بار با لعیا در همیشه شنیدمش، همان‌روزی که خیال کردم د. و بیتا و کوروش را دیده‌ام و لعیا می‌گفت مثل برکاپ کرده‌ها حرف می‌زنم. فهمیدم این صدای Lhasa است. اسمش مجذوبش کرد و ریتم سنگینش که دلم را آشوب می‌کرد را دوست داشتم. متنش دلم را برد. دلم خواست بروم بیرون، چون soon this space will be too small.

9. Non Believer

هانا باشد و ریتم ِ درست و بقیه‌اش مهم نیست. شاد و مناسب برای وقتی که حالت خوب است و نمی‌خواهی با شنیدن لاندن گرمر بزنی زیر گریه.

 

10. Car Radio

اتفاقی از دیسکاوری ویکلی کشفش کردم. ایده‌ی بامزه‌اش چشمم را گرفت و ادش کردم توی پلی لیست لایکد فرام ریدیو. بعدها شد اولین آهنگ پیاده‌روی‌های روزانه‌ام و هرروز اگزیستنشال کرایسسم را همراهش مرور کردم و کیف کردم از بامزگی و عمق و ریتمش.

10+1.  Cross My Heart

دلم نیامد اینجا نباشد. عاشق ترکیب ریتمهای شاد و متن‌های غمگین‌م و این یکی شادترین ریتم و غمگین‌ترین متن را دارد. متنش آنقد تلخ و ناامیدانه بود که برای اولین بار دعا کردم کاش بند Forever the Sickest Kids موفق باشد. ویکی‌پدیایشان را چک کردم و فهمیدم چندسال پیش گروه‌شان از هم پاشیده. دلم نخواست تک تک شان را دنبال کنم، از ترس این که خودکشی‌ای چیزی کرده باشند و تراماتایزد شوم.  


+ 1396/6/20ساعت 19:21 ،فلانی |